Franciszkanie » Rekolekcje

Rekolekcje

Smardzewice

Rekolekcje które odbywają się w klasztorze nowicjackim w Smardzewicach koło Tomaszowa Mazowieckiego trwają 5 dni i odbywają się dwa razy w roku: w lutym i w lipcu. Uczestnicy mają okazję zobaczyć jak żyją nowicjusze i przez pięć dni uczestniczą w ich programie dnia. Jest możliwość spotkań i rozmów z nowicjuszami. W programie są też indywidualne rozmowy z ojcami prowadzącymi rekolekcje. Szczególnie ważne są rekolekcje w lipcu podczas, których kandydaci mają rozmowę z o. Prowincjałem. Ci, którzy w danym roku chcą zostać przyjęci do zakonu, na rekolekcje lipcowe przywożą wymagane dokumenty. Po zakończeniu rekolekcji kandydaci do zakonu w ciągu 2 – 3 tygodni otrzymują pisemną odpowiedź czy zostali przyjęci na pierwszy rok formacji.

 

Chociaż zdjęcia nie oddadzą wszystkiego możesz zobaczyć jak to wyglądało wcześniej:

Rekolekcje powołaniowe 11 – 15 lutego 2013 r.

Rekolekcje Powołaniowe 10 – 14 lipca 2013 r.

Rekolekcje Powołaniowe 17 – 21 lutego 2014 r.

Rekolekcje Powołaniowe 10 – 14 lipca 2014 r.

 

Podstawowe informacje dotyczące najbliższych rekolekcji:

• Rekolekcje powołaniowe w Smardzewicach 25 – 29 czerwca 2017 r.

• Przyjazd między 17:00 a 18:00; spotykamy się w Klasztorze OO. Franciszkanów w Smardzewicach ul. Główna 11 koło Tomaszowa Mazowieckiego. (Zobacz na mapie); gdybyś nie mógł dojechać w tych godzinach daj znać, umówimy się na telefon.

• Zakończenie rekolekcji w czwartek 29 czerwca po obiedzie, czyli ok. godz. 13:00.

• Jeśli przyjeżdżasz własnym transportem z parkingiem nie będzie problemu.

• Co do kosztów, na miejscu nic nie płacisz; nocleg, jedzenie i to, co niezbędne zapewniają franciszkanie; na koniec będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary za pobyt.

• Ze sobą zabierz czyste serce, choć i tutaj będzie możliwość spowiedzi; zabierz także pismo św., różaniec, coś do pisania i notowania; oczywiście zabierz też rzeczy codziennego użytku.

• Zabierz ze sobą  ubranie robocze, którego nie będziesz bał się wybrudzić.

• Jeśli zamierzasz przyjechać, koniecznie to zgłoś. Patrz – kontakt.

 

Dojazd

By dojechać do Smardzewic, należy najpierw dojechać do Tomaszowa Mazowieckiego. Możesz dojechać pociągiem, autobusem lub busem. By dojechać z Tomaszowa Mazowieckiego do Smardzewic musisz pojechać autobusem komunikacji miejskiej nr 10. Poniżej podaję godziny odjazdów tego autobusu z przystanku koło dworca PKP. (Dworzec PKS jest tuż obok).

14:26;  18:40;

Gdybyś musiał długo czekać na autobus komunikacji miejskiej z Tomaszowa do Smardzewic skontaktuj się ze mną Patrz – kontakt.. W miarę możliwości postaram się po ciebie przyjechać.

UWAGA:
Ostatnia informacja dotyczy tych, którzy będą jechali z okolic Niepokalanowa. Do Smardzewic pojedzie stąd bus. Wyjazd w niedzielę (25 czerwca) o godz o 14:00. Tu ilość miejsc jest ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.