Galeria

Dni skupienia IV stopnia które odbyły się w maju miały na celu pokazanie co tak naprawdę wnosi się do zakonu razem ze swoją osobą. Tym co najważniejsze to serce każdego z kandydatów, które w przyszłości będzie decydowało o jakości życia zakonnego. Praca nad sercem zaczyna się długo przez zakonem i trwa do końca życia. Módlmy się by powołani mieli serca według Serca Jezusowego.

Dni skupienia III stopnia poświęcone są rozeznaniu rodzaju powołania. W samym zakonie również trzeba wybrać czy chcę być kapłanem czyli ojcem czy bratem zakonnym a może dodatkowo misjonarzem. Na tych dniach skupienia odwiedzamy także Siostry Klaryski, które dla franciszkanów są tzw. zapleczem modlitewnym.

Lutowe dni skupienia I stopnia, były poświęcone jak zwykle charyzmatowi franciszkańskiemu, istocie powołania jak też duchowości św. Maksymiliana. Tym razem nie mogliśmy pojechać do WSD w Łodzi - Łagiewnikach z powodu pandemii, natomiast spotkaliśmy się z o. Zbyszkiem Deryło, który opowiedział na o swoim doświadczeniu Eucharystii zwłaszcza z punktu widzenia posługi jaką pełnił przez kilka lat w sanktuarium cudu eucharystycznego w Lanciano.

Powołaniowe Dni Skupienia, które odbyły się w styczniu były II stopniem dni skupienia o nazwie: Bądź zimy albo gorący - czyli o decyzjach.