Scroll Top

Rekolekcje NOWICJAT

UWAGA

ZMIANA MIEJSCA REKOLEKCJI.

NAJBLIŻSZE REKOLEKCJE POWOŁANIOWE 19 – 23 CZERWCA 2023 ODBĘDĄ SIĘ W NIEPOKALANOWIE.

AKTUALNE INFORMACJE ZNAJDZIESZ TUTAJ

ZAPRASZAMY

cel i tematyka

  • Na rekolekcjach tematem przewodnim jest osoba  św. Franciszka. Staramy się poznać jego sposób myślenia i patrzenia na świat, który do dzisiaj inspiruje i nadaje sens życia tysiącom ludzi.
  • Poruszymy również sprawy związane z charyzmatem franciszkańskim oraz duchowością św. Maksymiliana.
  • Uczestnicy mają okazję zobaczyć jak żyją bracia nowicjusze i przez pięć dni uczestniczą w ich programie dnia. Jest możliwość spotkań i rozmów z nowicjuszami.
  • W programie są też indywidualne rozmowy z ojcami prowadzącymi rekolekcje oraz  z ojcem prowincjałem.
  • Ci którzy w danym roku chcą zostać przyjęcie do zakonu, na rekolekcje przywożą wymagane dokumenty.
  • Po zakończeniu rekolekcje kandydaci do zakonu w ciągu 2-3 tygodni otrzymują pisemną odpowiedź czy zostali przyjęci na pierwszy rok formacji.
Podstawowe informacje

Czas trwania

W odróżnieniu od powołaniowych dni skupienia, rekolekcje trwają 5 dni i odbywają się raz w roku, zazwyczaj w ostatnim tygodniu czerwca.

W tym roku rozpoczynamy 24 czerwca. Przyjazd między 17:00 a 18:00. Zakończenie 28 czerwca po obiedzie, czyli ok. 13:00.

Miejsce

Spotykamy się w klasztorze nowicjatu w Smardzewicach. Jeśli przyjedziesz własnym transportem nie będzie problemu z parkingiem. Adres znajdziesz poniżej.

Koszty

Na miejscu za nic nie musisz płacić. Nocleg, jedzenie i to, co niezbędne zapewniają franciszkanie. Na koniec będzie natomiast możliwość złożenia dobrowolnej ofiary za pobyt.

Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim czyste serce, choć i tutaj będzie możliwość spowiedzi. Zabierz także pismo św., różaniec, coś do pisania i notowania. Oczywiście weź także rzeczy codziennego użytku. Potrzebne Ci będzie także ubranie robocze, którego nie będziesz się bał ubrudzić.

Zamierzasz przyjechać?

Koniecznie zgłoś chęć udziału rekolekcjach.
Szczegóły znajdziesz poniżej

Dojazd
Własny transport

Adres klasztoru to:  ul. Główna 11    97-213 Smardzewice

transport publiczny:
  • By dojechać do Smardzewic, należy najpierw dojechać do Tomaszowa Mazowieckiego. Możesz dojechać pociągiem, autobusem lub busem. By dojechać z Tomaszowa Mazowieckiego do Smardzewic musisz pojechać autobusem komunikacji miejskiej nr 40.  Tu znajdziesz aktualny rozkład jazdy: Linia 40.
  • Gdybyś musiał długo czekać na autobus komunikacji miejskiej z Tomaszowa do Smardzewic skontaktuj się ze mną. (kontakt) W miarę możliwości postaram się po ciebie przyjechać.
  • UWAGA: Ostatnia informacja dotyczy tych, którzy będą jechali z okolic Niepokalanowa. Do Smardzewic pojedzie stąd bus. Wyjazd w sobotę 26 czerwca ok. godz. o 14:00. Tu ilość miejsc jest ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.